Kurti refuzon ftesën e Kovaçevskit për pjesëmarrje në samitin e Ballkanit të Hapur

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se, të enjten kryeministri i Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski, ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në samitin e Ballkanit të Hapur, që pritet të mbahet në Ohër më 7 dhe 8 qershor. Por, Kurti i është përgjigjur negativisht kësaj ftese përmes një letre drejtuar Kovaçevskit, ku ka shpjeguar arsyet e … Vazhdoni me leximin e Kurti refuzon ftesën e Kovaçevskit për pjesëmarrje në samitin e Ballkanit të Hapur