Kurti fton në takim përfaqësuesit politikë nga Lugina e Preshevës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do t’i takojë përfaqësuesit politik nga Lugina e Preshevës, një javë pas mbajtës së zgjedhjeve në Serbi ku shqiptarët nuk arritën të kenë asnjë përfaqësues në Kuvendin serb. Në takim Kurti ka ftuar Ardita Sinanin, Ragmi Mustafën, Sami Salihun, Shqiprim Arifin, Naser Hazirin, Shaip Kamberin, Nagip Arifin dhe Shqiprim Musliun. … Vazhdoni me leximin e Kurti fton në takim përfaqësuesit politikë nga Lugina e Preshevës