Atletët veteranë të Kosovës të barabartë në garat e Kampionatit Ballkanik

Atletët veteranë të Kosovës të enjten e 22 shtatorit kanë udhëtuar për në Selanik të Greqisë, në...

Nesër “Dita pa makina” – Merakli të biçikletave me aktivitete të shumta

Maraklit e biçikletave të enjten e 22 shtatorit do të organizojnë një aktivitet ekologjik të quajtur "Dita...

Andy Murray shpreson të luaj sërish në “Davis Cup” për Britaninë e Madhe

Skocezi mundi Dmitry Popko 6-3 6-4 në barazimin ngushëllues për Britaninë e Madhe pas humbjeve të mëparshme...

Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës

Bad News Eagles (BNE) ka arritur edhe një sukses të madh me fitoren e fundit në të...

“Spiderman” francez ngjitet në një ndërtesë 48-katëshe për të shënuar 60-vjetorin e lindjes

Alain Rober është një alpinist i lirë, ndryshe i quajtur “Spiderman”, i cili në muajin gusht ka...

Patinatorët që krijuan rrugët e tyre në një sport ku stereotipet janë të thella

Duke konkurruar në një disiplinë, dhe me një dashuri të sinqertë në zemër, dyshja e patinazhit artistik...

Roger Federer paralajmëron largimin nga tenisi profesional

Roger Federer ka njoftuar të enjten se do të tërhiqet nga tenisi profesional në moshën 41-vjeçare, pasi...

Ukrainasi Nikita Bilozertsev dhe turkja Ceylin Ipek fitues të ITF Turneut Kosova Open 2022

Javën e kaluar në terenet e tenisit ''Arben Zeka" në Brestovik të Pejës është organizuar edicioni i...

Bad News Eagles fiton në ndeshjen e parë në turneun Elisa Invitational Fall 2022

Pas shumë vështirësive ekipi Bad News Eagles arriti të shënojë fitore në ndeshjen e parë të turneut...

Rita Miftari pjesëmarrëse në turneun ndërkombëtar të nivelit ITF

Rita Miftari, tenistja mitrovicase do të jetë njëra nga pjesëmarrëset në turneun ndërkombëtar të nivelit ITF “Kosova...

Tirron Mamusha zë vendin e dytë në gjysmëmaratonën e Manastirit

Kampioni kosovar i atletikës, Tirron Mamusha, ka arritur të fitojë vendin e dytë në gjysmëmaratonën e Manastirit,...

Serena e Venus Williams u eliminuan nga dyshja e Republikës Çeke në US Open

Venus Williams dhe Serena Williams për herë të parë hynë në skenën ndërkombëtare të tenisit profesional në...