Trajneri i njohur spanjoll, Felipe Sanchez Llanes emërohet asistent i Driton Kukës

Ish selektori i Përfaqësuesës së Kinës në xhudo, Felipe Sanchez Llanes i është bashkuar stafit të trajnerëve...

Donjeta Sadiku mposhtë zviceranen Ana Milisiq, kualifikohet në finale

Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku ka arritur të kualifikohet në finale në turneun ndërkombëtar “Ballkan”, të mbajtur...

Makhmudov mbetet i pamposhtur duke fituar ndeshjen ndaj Takam

Arslanbek Makhmudov, i cili është quajtur nga njerëzit "Lion", fitoi titullin e argjendtë të WBC në peshën...

Shqipëria triumfon në Botërorin e Mundjes, Rama: Fantastik Abakarov, ngriti flamurin kuqezi në Beograd

Zelimkhan Abakarov, i cili ka prejardhje çeçene, por e përfaqëson Shqipërinë në sportin e mundjes, të shtunën...

Sportisti shqiptar me origjinë çeçene mund serbin dhe kalon në finale

Zelimkhan Abakarov, i cili ka prejardhje çeçene, por e përfaqëson Shqipërinë në sportin e mundjes e ka...

Joshua pranon sfidën për titullin botëror në peshën e rëndë nga Tyson Fury

Skuadra e boksierit, Anthony Joshua, ka konfirmuar se ka pranuar kushtet e përcaktuara nga skuadra e Tyson...

Superylli i WWE, Baron Corbin shpreh interes për t’u përballur me Booker T

Booker është gjashtë herë kampion bote në WCW dhe WWE. Ai ndërtoi një karrierë legjendare si në...

Edi Rama nderon Florian Markun me medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nderuar boksierin, Florian Marku me medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes”. Kryeministri...

Marku fiton kundër Ramirez, shpallet kampion bote

Florian Marku ka fituar kundër meksikanit Miguel Parra Ramirez në Air Albania Stadium në kryeqytetin e Shqipërisë...

Bad News Eagles vendosin ta formojnë organizatën e tyre

Bad News Eagles kanë njoftuar se do të krijojnë organizatën e tyre me të njëjtin emër. Ky...

“Rama vs Marku” para ndeshjes për titullin WBC

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është i "gatshëm" të ndeshet me boksierin e shqiptar Florian Marku, kështu...

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të realizojnë “Meçin e dekadës”

Oleksandr Usyk, pas fitores së tij mes Anthony Joshua, i bëri thirrje Tyson Fury për luftë në...