Ricciardo “dëshiron të qëndrojë” në McLaren deri në fund të sezonit

Australiani iu bashkua McLaren në vitin 2021 për një marrëveshje trevjeçare, për të garuar së bashku me...

Audi do t’i bashkohet F1 nga viti 2026

Prodhuesi gjerman Audi do t'i bashkohet Kampionatit Botëror të Formula 1 nga sezoni 2026 si furnizues i...

CEO i Formula 1: Nuk do të ketë më gara në Rusi

CEO i Formula 1, Stefano Domenicali ka thënë se sporti nuk ka plane të zhvillojë gara të...

Në F1 me paratë e shpërndarësve të drogës

Formula 1 Është plot me histori kurioze dhe befasuese. Dhe pa dyshim, një nga më të dalluarit...

Mick Schumacher: Mbiemri im nuk do të thotë më shumë presion

I biri i Michael Schumacher, Mick Schumacher ka qenë gjithmonë një nga garuesit më të famshëm në...

Si renditen pilotët e F1 në tabelën e Power Rankings gjatë pushimeve verore

Paneli i Power Rakings prej pesë gjyqtarësh vlerëson çdo pilot pas çdo Grand Prix dhe i vlerëson...

Gati 10 vjet nga aksidenti tragjik që la pilotin Michael Schumher larg karrierës

Michael Schumher, ish-pilot gjerman i garave që konkurroi në Formula 1 ishte aksidentuar gjatë një udhëtimi me...

Gjashtë deri në tetë milionë euro për Ferrarin F300

Ankandi për shitjen e Ferrarit F300, paralajmërohet të mbahet në gusht të këtij viti. Ky Ferrari ishte i...

Michael Masi largohet përfundimisht nga FIA 

Drejtori i garës më i përmendur në histori të Formula 1, Michael Masi, është larguar sot zyrtarisht...

Leclerc mposht Max Verstappen duke u rikthyer në garën e kampionatit

Charles Leclerc ka festuar fitoren e Çmimit të Madh të Austrisë. Charles Leclerc ka mposhtur Max Verstappen për...

Sainz kryeson dyshen britanike Hamilton dhe Norris në praktikën e dytë në Silverstone

Carlos Sainz kryesoi praktikën e dytë për Çmimin e Madh të Britanisë duke tejkaluar me vështirësi Lewis...

E gjithë bota e F1 në mbrojtje të shtatë herë kampionit

E gjithë bota e F1 është ngritur në këmbë për të mbështetur shtatë herë kampionin e botës,...