Dennis Schroder nënshkruan me Lakers

Los Angeles Lakers kanë nënshkruar me gardianin Dennis Schröder, ka njoftuar sot Zëvendëspresidenti i Operacioneve të Basketbollit...

Pronari i “Suns” pezullohet dhe gjobitet me 10 milionë dollarë për sjellje të pahijshme

Pronari i Phoenix Suns, Robert Sarver, është pezulluar për një vit dhe është gjobitur 10 milionë dollarë...

Kampioni i NBA njofton se do të tërhiqet nga basketbolli

Jodie Meeks ishte një yll absolut për ekipin Kentucky Wildcats gjatë sezonit 2009. Sulmuesi i mprehtë arriti një...

NBA publikon orarin e sezonit të rregullt 2022-2023

NBA ka publikuar orarin për sezonin e rregullt 2022-23 që përmban 82 ndeshje për ekip. Sezoni i rregullt...

Kevin Durant dhe Nets bien dakord të ‘ecin përpara’ së bashku

Kevin Durant dhe ekipi i basketbollit Brooklyn Nets janë duke qëndruar së bashku. Ekipi do të kthehet sezonin...

5 vjet që nga suksesi historik i Kombëtares së Kosovës në Basketboll

19 gushti i vitit 2017 është data kur basketbollistët e Kosovës shënuan një fitore të thellë ndaj...

LeBron James vazhdon kontratën me Lakers

LeBron James ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës dyvjeçare, në vlerë prej 97.1 milionë dollarë...

Ekipet evropiane zbarkojnë në palestrën Minatori në Mitrovicë 

Ekipi i basketbollit nga Mitrovica Trepça do të jetë nikoqir i turneut kualifikues i FIBA Europe Cup,...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të klubeve evropiane ENBL

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka...

Dardan Berisha largohet nga KB Peja

Basketbollisti kosovar Dardan Berisha nëpërmjet një postimi në Facebook ka lajmëruar largimin e tij nga klubi basketbollist...

Kosova shënon fitoren e parë në Kampionatin Evropian U-18

Kosova ka shënuar fitoren e parë në ndeshjen e fundit të Kampionatit Evropian, Divizioni B për meshkuj...

Brittney Griner është dënuar me 9 vjet burg në Rusi

Brittney Griner është dënuar me 9 vjet burg nga një gjykatë në Rusi, siq po deklarojnë autoritet...